Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Joveski: Po përpilohet ekspertizë për lëndën “Imperia”

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – Hetimet për rastin “Imperia” është në vijim, ndërsa lënda është në fazën e ekspertizës, thotë kryeprokurori publik Lubomir Joveski, transmeton Zhurnal.

“Bëhet fjalë për lëndë voluminoze dhe procedura është në fazën e ekspertizës. Por përskaj ekspertizës po ndërmerren edhe veprime tjera, ndërsa për eksperzitën presim në ndonjë kohë racionale të jetë gati”, potencoi prokurori Joveski në brifingun e sotëm tradicional në fundvit.

Këtë lëndë e hapi PSP, ndërsa mes të akuzuarve është edhe biznesmeni Orce Kamçev, dëshmitari nga “Reket”. Të dy rastet janë të lidhura ngushtë, sepse sipas aktakuzës së prokurores Vilma Ruskovska, ai Bojan Jovanovskit dhe Katica Janevës i ka dhënë 1.5 milion euro që ta shpëtojnë nga ndjekja penale për “Imperia”.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami pret në takim ambasadorin e OSBE-së, Klemens Koja

Bexhet Musliu

Sela: Ikja e Mijallkovit një skenar i Zaev për të fshehur dënimin e rastit “Mostra”

Bexhet Musliu

Çun Lajçi i reagon edhe me video, Grubit: Turp për ju me fëlliqë emrin tim!

Bexhet Musliu

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

T E

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...