Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Jozefina Topalli, prezanton nismën e re politike ‘Lëvizja për Ndryshim’

Zhurnal Ads

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka prezantuar ditën e sotme nismën e re politike.

Gjatë prezantimit të partisë së re ‘Lëvizja për Ndryshim’, u theksua se në përbërje të kësaj force të re politike, do të ketë të rinj dhe profesorë, të cilët nuk kanë qenë të angazhuar me asnjë parti politike më parë. Në podium shkruhej slogani “Bashkë për ndryshim”, zonja Topalli është shprehur se “Shqipëria po rrëshqet në mënyrë të vazhdueshme prej pushtetit të gabuar”.

“Këtë lëvizje do ta nisë brezi i ri. Dua të falënderoj edhe miqtë amerikanë që janë të pranishëm. E ndërgjegjshme për sakrificën që po kalon vendi. Kriza e vendit është shumë planëshe, shëndetësore, morale, përfaqësimi etj. Kur dija fyhet, kur mediokriteti nderohet. Jam sot bashkë me këta të rinj duke i mbështetur në projektin e ri. Vendi ynë është në zgrip. Nuk rriten rrogat por çmimet, pasiguria është bërë dëshpëruese në një vend që zbrazet e plaket. Eshtë një frikë mbytëse se vendi ynë po rrëshqet në mënyrë të vazhdueshme. Sfidat me të cilat po përballemi janë reale e të shumta. Nuk ka ku të jepet drejtësi se nuk ka as Gjykatë Kushtetuese e as të Lartë. Duke ditur këtë, asnjëri nuk është i sigurtë. Bashkohen fort për të ruajtur karriget e veta. Ata veprojnë sikur Shqipëria është prona e tyre dhe se shqiptarët janë rrogëtarët e tyre. Ata vendosin se kush duhet të bëjë biznes me ata”, tha ajo. /rtsh.al

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ndotja që la pas përmbytja, gati pesë km vijë bregdetare e mbushur me mbeturina në Spille

T E

Nga e hëna nisin testet e shpejta për COVID-19, Bino tregon kur mund të kryen dhe efikasitetin që kanë

S.B.

“Nuk e mbaj maskën”, emigranti shqiptar dhunon tre policët italianë, dërgohen me urgjencë në spital

admin

Gratë grevistë nuk dalin nga greva: Duam 13 pagat e prapambetura, deputetet të vijnë të na shohin, a kanë ndjesi nëne?

admin

“Rënia ekonomike e Shqipërisë sa dyfishi i mesatares së rajonit!”/ Meta: Respektimi i marrëveshjes së 5 qershorit është kyç për stabilitetin

admin

Rama: Kemi bërë gjënë e duhur me koalicionet

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...