Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Ju nuk do të besoni në rezultatet e testit të parë të rënies së iPhone 12

Zhurnal Ads

Seria iPhone 12 përmban një dizajn krejt të ri që të kujton iPhone 4 nga viti 2010.

iPhone 12 nuk është sikur modelet e mëparshme të iPhone, që ishin pak më tëdobëta. Në fakt, testet e rënies treguan se iPhone ishte në gjendje të mbanin më shumë dëme sesa telefonat rivalë nga prodhuesit e telefonave Android.

Përveç ridizajnimit të kornizës metalike të iPhone 12, Apple gjithashtu bëri ndryshime në xham. iPhone 12 ka një mburojë qeramike, e cila e mbron atë nga rëniet e tij, transmeton Telegrafi.

Mburoja qeramike duhet ti japë “4 herë performancë më të mirë të rënies”, sipas Apple.

Testi i parë i rënies së iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro tregon saktësisht se çfarë do të thotë kjo – dhe nuk do të besoni se sa mirë performuan iPhone-t e rinj të Apple.

YouTuber EverythingApplePro vendosi iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro përmes të njëjtave teste të rënies. Si kujtesë, të dy telefonët janë gati identikë. Ato kanë të njëjtën madhësi, por Pro është pak më i rëndë me 189 gram krahasuar me 164 gram për iPhone 12.

Phone 12 vs 12 Pro DROP Test!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Personazhet më të preferuara të video lojërave në botë: Super Mario as në top treshe

admin

Studimi nga Oksfordi: Njerëzit që luajnë këto dy video-lojëra janë më të lumtur

S.B.

“Maska më e mençur në botë”

S.B.

YouTube mund të dënohet 2.7 miliardë euro për shkelje të privatësisë së fëmijëve

admin

Kina më parë preferon mbylljen e TikTok-ut për SHBA-në se sa t’ia shes një kompanie amerikane

admin

Netflixi ofron pa pagesë disa prej filmave dhe serive të tij

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...