Agjencia Zhurnal.mk
Bota

“Ju vrasës të mallkuar”/ Frikë në Berlin, makina përplaset me rrethimin e zyrës së Merkelit

Një makinë është përplasur me rrethimin e jashtëm të zyrës së kancelares gjermane, Angela Merkel, duke ngjallur menjëherë shqetësim.

Pamje të postuara në mediat sociale e tregojnë makinën të ndaluar tashmë, ndërsa në derën anësore të saj është shkruar me të bardhë:

“Ju vrasës të mallkuar fëmijësh dhe të moshuarish!”

Policia e Berlinit shkroi në Twitter se “kolegët tanë janë në vendngjarje së bashku me policinë federale. Jemi në procesin e sqarimit të situatës. Personi që ishte në timon, tashmë ndodhet nën mbikëqyrjen e forcave të rendit”.

Makina e tipit Volkswagen Sedan ka targa të zonës së Lippe-s, në rajonin verior Vestfali. Si automjeti, ashtu edhe rrethimi i metaltë kanë pësuar vetëm dëme të vogla nga përplasja. Ngjarja ndodhi në kohën kur po zhvillohej një video-konferencë mes kancelares Merkel dhe krerëve të landeve mbi masat e marra kundër pandemisë së koronavirusit.

Postime të ngjashme

Gjermania tërheq një togë nga misioni i NATO-s në Lituani

Dafina Vidishiqi

Dhjetëra policë gjermanë plagosen pas një beteje të ashpër me disa qytetarë

Dafina Vidishiqi

Erdogan do të pësonte humbje, do të fitonte opozita e bashkuar – nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Dafina Vidishiqi

Putin dakordohet me Biden për rifillimin e bisedimeve mbi kontrollin e armëve

Dafina Vidishiqi

Biden flet pas takimit me Putinin: Unë bëra atë që erdha të bëj

Dafina Vidishiqi

Borrell: Qeveria ruse dëshiron të destabilizojë Bashkimin Evropian dhe anëtarët e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...