Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Jusufi dhe Tafa te Renova

Trajneri Qatip Osmani synon që të përforcohet sa më shumë me Renovën nga Xhepçishti i Tetovës, për pjesën e dytë të kampionatit të Maqedonisë së Veriut.

“Jusufi dhe Tafa lojtarë të rinj të Renovës.

Renova u përforcua me Fatjon Jusufin dhe Arben Tafën për pjesën e pranverës të kampionatit vendas.

Jusufi te ekipi nga Xhepçishti vjen nga radhët e Shkupit ku kaloi pjesën vjeshtore të kampionatit.

Përveç Shkupit, krahu i majtë në karrierën e tij luajti edhe për Chiracin armen dhe Partizanin e Tiranës, ndërsa karrierën e tij e filloi në Renova.

Arben Tafa në Renova vjen nga Bellasica, dhe më parë ka luajtur për Struga Trim & Lum, Vëllazërimi dhe Horizont Turnovo”, shkruan “Ekipa.mk”.

Postime të ngjashme

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

Babai i portierit Alisson Becker vdes tragjikisht në një liqen në Brazil

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...