Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Juve dhe Barça duan të arrijnë marrëveshje shkëmbimi, Dybala-Dembele

Juventusi dhe Barcelona do të mund të bëjnë një marrëveshje të re shkëmbimi, pas shkëmbimit që bënë me Pjanic dhe Arthur.

Fjala bëhet për sulmuesit, Paulo Dybala dhe Osmane Dembele.

Sipas “Tuttosport”, Juventusi kërkon që ta largojë Dybalan nga Torino në çfarëdo menyre.

Arsyeja e largimit, është kërkesa e madhe për rritje të pagës nga argjentinasi, dhe këtë gjë drejtuesit “Bianconerë” nuk janë në gjendje t’ja plotësojnë.

Sipas artikullit, Juventusi dhe Barcelona mund të hyjnë në negociata për një shkëmbim të Dybalas dhe Dembeles.

Dybala nuk ka rinovuar kontratën ende, ndërsa në anën tjetër as Dembele nuk ka rinovuar me Barçën, që do të thotë se situata me të dy futbollistët është e ngjajshme duke i bërë ideale kushtet për një shkëmbim të mundshem.

Postime të ngjashme

Austri – Maqedoni e Veriut, formacionet e mundshme

Dafina Vidishiqi

Joao Cancelo pozitiv me COVID-19

Dafina Vidishiqi

Arsenal në bisedime me Fekir

Dafina Vidishiqi

Eriksen mesazh bashkëlojtarëve te Interi: Jam mirë, shpresoj të kthehem së shpejti

Dafina Vidishiqi

Ditë historike për Maqedoninë e Veriut, Bardhi me shokë sot zhvillojnë ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian

Dafina Vidishiqi

Dalic: Pres një ndeshje të vështirë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...