Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Juventus i dërgon një fanellë Edi Ramës me numrin tre, në shenjë urimi për mandatin e tretë të fituar

Edi Rama njihet si një tifozë i madh i sportit, në veçanti futbollit.

Numri një i qeverisë shqiptare nuk e ka fshehur asnjëherë se është një fans i madh i gjigantit italian Juventus.Tanimë kanë kaluar disa ditë që kur Rama dhe partia e tij PS kanë fituar zgjedhjet qendrore në Shqipëri, duke marrë mandatin e tretë si kryeministër.

Kampioni i shumëfishtë italian i ka dërguar një fanellë Edi Ramës me numrin tre, në shenjë urimi për mandatin e tretë të fituar.

Ka qenë vetë i pari i qeverisë shqiptare, Edi Rama që ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook dhuratën e marrë nga Juventusi.

“Ja dhe urimi nga Juvja për mandatin e tretë. Ju interistat silluni mirë se jeni kampionië tani, merrni shembull nga unë, kini respekt për të mundurit”, ka shkruar Rama në profilin e tij në Facebook.

Postime të ngjashme

Një i vdekur dhe 8 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Shqipëri, mbi 848 mijë vaksinime antiCOVID nga fillimi i fushatës

Dafina Vidishiqi

Manastirliu publikon shifrat: Sa vaksinime u kryen në 24 orët e fundit në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

REL: Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut, së shpejti të sigurta nga koronavirusi

Dafina Vidishiqi

Lulzim Basha takohet me Sorecën pas rizgjedhjes si kryetar i PD

Dafina Vidishiqi

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...