Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Juventus luajti dobët ndaj Crotones mbrëmë, Pirlo paralajmëron për rrezikun!

Andrea Pirlo është i gatshëm të ‘rrezikojë’ në mënyrë që Juventusi të mësojë në punë pas barazimit 1-1 me Crotone.

‘Do të jetë një betejë, por unë kam besim se do të përfundojmë në vend të parë.’Ishte një rezultat dhe performancë zhgënjyese për Bianconerët, të cilëve iu desh të ktheheshin në rrugën e duhur pas penalltisë hapëse të Simy, Alvaro Morata që ktheu në ndihmën e Federico Chiesa.Sidoqoftë, Chiesa u largua me një karton të kuq për sfidën e tij ndaj Luca Cigarini në barazimin 1-1.

“Për fat të keq, ne zbritëm në 10 futbollistë në dy ndeshjet e fundit për shkak të gabimeve tona, por ne jemi një ekip i ri që duhet të punojmë dhe nuk ka pasur shumë kohë për këtë me kaq shumë ndërkombëtarë,” tha trajneri për DAZN, përcjell GazetaBlic.“Lojtarët e rinj duhet të fitojnë përvojë duke luajtur në ndeshje dhe mund të ndodhë që ata të bëjnë gabime naive si pjesë e procesit të të mësuarit.

“Ne ndërtuam një ekip me cilësi, por është ende një punë në progres dhe kërkon kohë. Djemtë do të mësojnë përmes gabimeve, për fat të keq kjo gjithashtu do të thotë të marrësh disa rreziqe në ndeshjet e para të sezonit” deklaroi Pirlo pas ndeshjes.

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...