Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Juventusi i Ronaldos e pret Barcelonën e Messit, formacionet e mundshme

Zhurnal Ads

Juventusi dhe Barcelona do të përballen sot në një duel të drejtpërdrejt për kreun e grupit në Ligën e Kampionëve, por të dy palët nuk do të mundë të llogarisin në lojtarë kyçë.

Takimi është i vlefshëm për xhiron e dytë të Grupit G dhe nis në orën 21:00 në Allianz Stadium.

Trajneri Andrea Pirlo nuk do të mundë të llogarisë në Cristiano Ronaldon, i cili është ende pozitiv me koronavirus, e as në Giorgio Chiellinin e lënduar.

Ai shpreson se do ta ketë Leonardo Bonuccin, i cili stërviti i veçuar së fundmi për shkak të një shqetësimi.

Ndërkohë, trajneri Ronaldo Koeman do të jetë pa Gerard Piquen në qendër të mbrojtjes dhe vendin e tij pritet ta zërë i riu Araujo.

Formacionet e mundshme:

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Demiral; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Ramsey; Dybala, Morata

Barcelona: Neto; Sergi Roberto, Araujo, Lenglet, Jordi Alba; Pjanic, De Jong; Dembele, Griezmann, Ansu Fati; Messi

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Maradona do operohet në kokë

T E

“Do të luftoj deri në çastin e fundit” – Zidane s’shqetësohet se mund të shkarkohet

admin

Drejtori sportiv, Giuntoli: Napoli ka skuadër të kompletuar

S.B.

Hazardi është i trishtuar për shkak të lëndimit, thotë bashkëlojtari i tij Courtois

admin

Shtatë lojtarë të Genoas akoma me Covid-19

admin

Befason Zidane: Nuk është dështim të eliminohesh nga Bilbao

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...