Juventusi, Interi e Milani futen në garë për Tchouamenin

Aurelien Tchouameni është aktualisht sensacioni më i ri në futboll dhe skuadrat evropiane janë duke mbajtur një shikim nga afër të formës së tij.

 

Anëtari i Monacos ka treguar në sezonet e fundit se është një lojtar tejet i talentuar dhe ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve.

Sipas asaj që raporton Fichajes, Interi, Milani dhe Juventusi po tentojnë të transferojnë Tchouamenin në afatin e janarit.

Vështirë se Monaco mund ta lejojë largimin e tij deri në verën e vitit të ardhshëm, derisa do të kërkojnë deri në 50 milionë euro për kartonin e tij.

Raportohet se edhe Chelsea e Manchester United janë duke tentuar të transferojnë mesfushorin, duke konfirmuar se do të jetë një garë e nxehtë për të.

Monaco njihet tashmë si një skuadër që nxjerrë shumë talentë, dhe kjo është parë edhe në vitet e kaluara. 

Related posts

Biles tërhiqet edhe nga dy gara në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

D V

Sancho flet për herë të parë që prej finales së Euro 2020 dhe ka një mesazh të fuqishëm

Z H

Admir Mehmedi “i tronditur” me vendimin e Van Bommel pasi holandezi nuk e përfshiu në listën e skuadrës për Ligën e Kampionëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com