Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Juventusi konfirmon listën e skuadrës për Ligën e Kampionëve

Juventusi ka bërë të ditur listën e skuadrës që do jenë të ftuar për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kmapionëve.

“Bianconerët” nuk kanë bërë ndryshime në afatin e janarit, pos largimit të Sami Khediras, lojtar i cili nuk ka zhvilluar asnjë minutë këtë edicion.

Skuadra e Andrea Pirlos mbetet e paprekur, derisa në listë janë disa talentë nga skuadra B.

Juventusi do përballet me Porton me 17 shkurt për ndeshjen e parë të rrethit të 16.

Lista e Juventusit për Ligën e Kampionëve: Szczesny, Chiellini, De Ligt, Arthur, Ronaldo, Ramsey, Morata, Dybala, Alex Sandro, Danilo, McKennie, Cuadrado, Bonucci, Chiesa, Rabiot, Demiral, Bentancur, Pinsoglio, Bernardeschi, Frabotta, Kulusevski, Buffon.

Postime të ngjashme

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

Petkovic kërkon të largohet nga Kombëtarja e Zvicrës

D V

Mediat italiane: Juventus huazon Pjacan te rivali i madh

D V

Atletico Madrid shpreh interesim për Lacazetten

D V

Faqja zyrtare e Lojërave Olimpike reagon pas medaljes së dytë të artë të Kosovës: Arritje e pabesueshme

D V

Arrihet marrëveshja mes Manchester Unitedit dhe Real Madridit për Varanen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...