Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Juventusi nuk e shkarkon Pirlon

Juventusi nuk e ka në plan ta shkarkojë Andrea Pirlon dhe ai do të jetë në krye të skuadrës në ndeshjen ndaj Sassuolos.

Ish-mesfushori kreativ u angazhua te Zonja e Vjetër në verën e kaluar duke e zëvendësuar Maurizio Sarrin, ndërsa ishte debutues në skenën e madhe si trajner.

Sezoni i tij i parë në krye të Bianconerëve ka qenë i vështirë, pasi Juve tashmë po lufton për një vend në top-katërshe, ashtu që hierarkia e klubit është takuar sot (e hënë) për ta diskutuar të ardhmen e trajnerit.

SportItalia raporton se Pirlo do ta përfundojë sezonin në krye të skuadrës, duke qenë se Juve nuk ka shumë opsione dhe ka një orar të ngarkuar.

Që të mërkurën, bardhezinjtë luajnë kundër Sassuolos në Mapei Stadium dhe tri ditë më pas e presin Interin në Allianz Stadium.

Më pas, zhvillohet finalja e Kupës së Italisë kundër Atalantas më 19 maj dhe sezoni mbyllet me sfidën ndaj Bolognas më 23 maj.

Aktualisht, Juventusi është në vend të pestë në renditje me një pikë prapa Napolit dhe do të shpresojë të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Postime të ngjashme

Modric: Anglia është njëra ndër favoritet për “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Panik tek Venezuela, 5 lojtarë rezultojnë pozitivë me COVID-19 para ndeshjes me Brazilin në Copa America

Dafina Vidishiqi

Bale: Unë kontribuoj edhe kur nuk shënoj, objektivi ynë është të fitojmë ndeshjet

Dafina Vidishiqi

Xhaka është gati për “Euro 2020”, paralajmëron Uellsin

Dafina Vidishiqi

“A është vendi i duhur për mua?” – Mbappe shton spekulimet për të ardhmen e tij te PSG

Dafina Vidishiqi

Italia vazhdon spektaklin, Insigne realizon golin e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...