Juventusi shënjestëron transferimin e Mendyt

Juventusi është duke kërkuar një zëvendësues të Alex Sandros, pasi nuk llogarisin më në shërbimet e tij.

 

Zonja e Vjetër ka një start të tmerrshëm në Serie A, duke mos e shijuar ende fitoren e parë në këtë sezon.

Kështu, sipas asaj që raporton Calciomercato – Biankonerët kanë filluar të mendojnë për transferimet e reja, me Ferland Mendyn që është në listën e tyre.

Mbrojtësi i majtë ka treguar cilësi të mrekullueshme te Real Madridi dhe Juventusi beson se mund ta realizojë transferimin e tij.

Klubi italian e di se do të jetë e vështirë të transferojë mbrojtësin francez, por një shumë e majme mund të bind drejtuesit e Los Blancos ta shesin atë.

Juventusi duhet të bëjë ndryshime thelbësore në skuadrën e tyre për të arritur suksese në këtë edicion, pasi ky start nuk dëshmon një gjë të tillë.

Related posts

Sulmuesi i Spanjës, Sarabia: Presim presion në momente të ndeshjes, por jemi këtu për tri pikë

D V

Ronaldo nënshkruan kontratën te United dhe deklarohet për herë të parë pas rikthimit në Old Trafford

D V

E fshiu videon, por pothuajse të gjithë e panë – Mbappe ngacmoi tifozët e Real Madridit në Instagram me transferimin e tij që nuk u realizua

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More