Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ka arrit edhe dërgesa e dytë e vaksinës ruse Sputnik V

Shkup, 28 mars – Në Aeroportin ndërkombëtar në Shkup sot në orën 14:30 ka arrit dërgesa e dytë nga vaksina ruse Sputnik V.

Siç ka informuar Ministria e Shëndetësisë (MSH), këto vaksina janë të dedikuara për rivaksinimin e 3000 punonjësve shëndetësor.

Në Aeroportin ndërkombëtar në Shkup mëngjesin e sotëm kanë arrit edhe 24.000 vaksina nga “AstraZeneka” të prodhuar nga Koreja e Jugut që janë dorëzuar në vend përmes mekanizmit Kovaks

Postime të ngjashme

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

PDSH: Driton Ibishi zgjidhet kryetar i degës së Tetovës

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 85 shoferë në Ohër dhe Strugë

Dafina Vidishiqi

Bexheti: Përfundon bekatonizimi i 2 rrugëve në vendbanimin Kondovë

Dafina Vidishiqi

Në Tabanoc pritet deri në 40 minuta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...