Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Ka filluar pagesa e ndihmës sociale

Shkup, 5 prill – Zhurnal.mk – Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se sot ka filluar pagesa e të mbështetjes financiare nga mbrojtja sociale, e fëmijëve dhe civile për muajin mars të vitit 2021.

Shfrytëzuesit e të mbështetjes financiare që posedojnë kartelë debitore do të jenë në gjendje të tërheqin para në bankomatet e bankave, të përdorin mjetet për pagesa pa para në rrjetin e shitjeve ose përmes bankave elektronike dhe celulare nga sot, 5 prill të vitit 2021.

“Për të shmangur tollovinë para bankave dhe për të mundësuar mbrojtje më të madhe të përfituesve të ndihmës financiare në kushte rreziku nga virusi KOVID-19, për përdoruesit që nuk përdorin kartela, pagesa do të bëhet në 2 grupe në të gjitha degët dhe ekspoziturat e hapura të bankave, në përputhje me rendin alfabetik të përcaktuar, sipas shkronjës së parë të mbiemrit, sot e personave mbiemrat e të cilëve fillojnë me shkronjat A, B, V, G, D, E , GJ, ZH, Ѕ, I, J, K, L dhe LL, dhe nesër, 6 prill, germat fillestare e mbiemrit të personave është M, N, NJ, O; P, R, RR, T, U, F, H, X, C, Ç, Q, XH dhe SH”, informojnë nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale.

Prej atje, ato rikujtojnë detyrimin për të mbajtur maskë dhe për të mbajtur distancë fizike prej dy metrash.

Postime të ngjashme

OBRM-PDUKM thotë se do të shtrenjtohet derivatet e naftës për 4 denarë

Dafina Vidishiqi

Rritet qarkullimi në katër muajt e parë të vitit

Zekirija Haxhiu

Besimi: Qeveria ende s’ka vendim për taksën ekologjike dhe ulje të TVSH-së për rrymën

Zekirija Haxhiu

Banka Botërore me hua prej 46 milion euro për modernizimin bujqësor në Maqedoni

Zekirija Haxhiu

Konkurs për vazhdim të grejs-periudhës për pagesë të shfrytëzuesve të kredive nga “Covid 2”

Zekirija Haxhiu

Zaev: Plani investues ekonomik i BE-së për Ballkanin perëndimor siguron rimëkëmbje të rajonit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...