Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ka filluar përsëri rindërtimi i objektit te Mavrovasja

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Katër muaj pas rrënimit të objektit pa leje, lokalit “Fontana” para QT “Mavrovasja” përsëri është filluar me rindërtimin e saj, por me material metalik, njofton “360 shkallë” („360 степени“).

Nga Komuna e Çairit thonë se pronari i vendit, ka të drejtë të vendosë apo ndërtojë një konstruksion të lehtë.

Sipas Ligjit për ndërtim, në përputhje me projektin, pronari ka leje që ta kthejë objektin në formë e mëparshme që ka pasur lokali. Nuk ka beton, shtyllat nuk janë të betonit dhe ndërtimi është konstruksion i lehtë thonë nga Komuna.

Postime të ngjashme

Mariçiq: Isha i pari që e kuptova se përgatitet ikje e Mijallkovit

Z H

Mariçiq: Të gjithë të kemi besim në regjistrimin, të ndërpritet politizimi dhe kontestimi

R Zh

Ministri i Bujqësisë Hoxha mbështet shtatë fermerët e suksesshëm nga Resnja

R Zh

Pandov për Zhurnal: Qëndrimet e Georgievskit janë qëndrime të Qeverisë, në politikë nuk ka rastësi

Z H

Afrim Gashi u takua me Shefin e Misionit të OSBE-së në Shkup, z. Clemens Koja

R Zh

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...