Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ka filluar protesta për rastin “Monstra”

Shkup, 2 prill – Zhurnal.mk – Para pak çastesh filloi protesta e organizuar për rastin “Monstra”. Protesta ka filluar nga parku i Çairit, ndërsa pritet të përfundojë para Qeverisë.

Në protesta kanë dalë një numër i konsiderueshëm i qytetarëve por nga ajo siç shihet, interesi i qytetarëve për drejtësi nuk është dhe aq i madh sa pritej.

Protestat kanë filluar në mënyrë paqësore ndërsa kërkohet drejtësi dhe lirimin e të dënuarve në rastin “Monstra”.

PRotesta udhëhiqet nga Bedri Ajdari.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...