Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ka një plan për vaksinimin e regjistruesve

Shkup, 29 mars – Zhurnal – Ministria e Shëndetësisë ka një plan për vaksinimin antikovid të regjistruesve në operacionin statistikor i cili fillon të enjten. Këtë e deklaroi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sipas të cilit regjistrin me prioritetet do të duhet ta bëjë Enti Shtetëror për Statistikë (ESHS), të cilin do ta përcjell në ministri të Shëndetësisë, transmeton Zhurnal.

“Bëmë një plan që regjistruesit të hyjnë në grupet prioritare. ESHS mori përsipër të dërgojë një listë të regjistruesve të cilët dëshirojnë të vaksinohen nga gjithësej 5050 të cilët tashmë janë regjistruar si regjistrues”, tha ministri Filipçe.

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...