Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ka rënë numri i të burgosurve

Numri i të burgosurve në Kosovë ka rënë dukshëm, e në disa qendra korrektuese thuajse edhe është përgjysmuar.

Mirëpo sipas drejtorit të burgjeve të Kosovës Nehat Thaqit, është edhe shtimi i kapaciteteve, shkak pse disa burgje kanë më pak të burgosur.

Kjo po thuhet se po ndodh për shkak të mosfunksionimit stabil të gjykatave.

Këshilli Gjyqësor ka konfirmuar se tashmë është normalizuar gjendja në të gjitha gjykatat e Kosovës dhe ka filluar trajtimi i lëndëve.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...