Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Kabsa, pak shije nga Arabia Saudite

Kabsa është një familje gatimesh me oriz dhe fruta të thata, që njihet ndryshe edhe si gatimi kombëtar i Arabisë Saudite.

Ky gatim është gjithashtu tejet i përdorur në vendet si Siria, Katari, Omani, Emiratet e Bashkuara dhe Kuvajti. Në disa shtete Arabe apo vendete Gulf ky gatim njihet gjithashtu si Makbus.

Kabsa përbëhet nga orizi (kokërrgjatë, i tipit basmati) dhe një përzierje erëzash dhe frutash të thata. Erëzat që përdoren janë përgjegjëse për shijen e Kabsas por ato më kryesoret janë: piperi i zi, hudhra, cardamom (kakule, xinxefile), shafran, kanelle, black lime(lime e tharë), dafinë dhe arrë moskat.

Mishi është përbërësi tjetër kryesor, ai mund të jetë pulë, qingji, dhie,viçi, deveje, peshku ose karkaleca deti. Zakonisht përdoret një pulë e plotë bashkë me orizin dhe i shtohen fruta të thata si bajame, stika pishe, kikirikë, qepë dhe rrush i thatë.

Mishi për Kabsan mund të gatuhet në disa mëyra të ndryshme dhe ajo më e njohur është MANDI një traditë me origjinë nga Jemeni ku mishi piqet në një vrimë, gropë të thellë në tokë (forme pusi) që mbulohet ndërsa mishi piqet. Mat’hbi quhet pjekja e mishit në gurë të sheshtë dhe Madghut është gatimi në tenxhere presioni.

Postime të ngjashme

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

D V

Kura e 40 arrave të pabëra, receta natyrale që duhet të përdorë kushdo që vuan nga tiroidet

D V

Petulla të mbushura me djathë kaçkavall, spec të kuq edhe kremviçe

D V

Hasude e pjekur, ëmbëlsira tradicionale që u pëlqen të gjithëve

D V

Byrek me patatet e reja të verës

D V

Makarona Penne me salsiçe të freskët dhe rukola

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...