Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kacarska propozohet për gjyqtare në Kushtetuese

Shkup, 29 shtator – Zhurnal.mk – Gjykatësja nga Gjykata Penale Dobrilla Kacarska është propozuar për gjykatëse kushtetuese, informon Zhurnal.

Këshilli gjyqësor në seancën e sotme me 12 vota “PËR” i propozoi Kuvendit që të zgjedhë atë për gjykatëse në Gjykatën Kushtetuese.

Kacarska ka udhëhequr lëndën “TANKU”, ku me dënim me burg i dënoi Gruevskin, Jankullovskën dhe një ndihmës i ministrit në MPB.

Ajo shkroi gjithashtu dhe aktvendimin për dhunën në Kuvend më 27 prill, ndërsa e kishte nën udhëheqje dhe lëndën “300”.

Edhe në lëndën “Transporteri” shqiptoi dënime me burg ku i akuzuar ishte ish kryetari i Manastirit, Taleski.

Emërimi i saj tani duhet të kalojë në Kuvend, derisa VMRO-DPMNE është kundër saj.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...