Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kafenetë dhe restorantet të vazhdojnë punën deri në orën 21

Shkup, 30 janar – Në mbledhjen e sotëm, Komisioni për Sëmundjet Infektive rekomandoi që të njëjtat masa të mëparshme për mbrojtjen kundër Covid-19 të mbeten në fuqi, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Komisioni rekomandoi që të mos ndryshojë orari i punës në objektet e hotelierisë dhe të vazhdojë punën deri në orën 21:00.

“Kjo vlen edhe për punën në administratën shtetërore dhe publike, komunat dhe gjykatat. Organizimi i punës mbetet i njëjtë – të bëhet në ndërrime ose në internet nga shtëpia ose të zvogëlohet nga një sistem rotacionesh në varësi të karakteristikave të punës procesi i institucioneve, thuhet në deklaratë e cila shton se për momentin gjendja shëndetësore me Covid-19 është vetëm e qëndrueshme, por jo e ulur.

Autoritetet shëndetësore u bëjnë thirrje qytetarëve të vazhdojnë të respektojnë masat e mbrojtjes, sepse, siç thonë ata, japin rezultate.

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...