Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Qeveria greke vendosi hapjen pikës kufitare të Kakavijës për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria drejt vendit fqinj.

Sipas doganës, duke filluar nga dita e nesërme, autobusët e linjave të transportit të udhëtarëve me targa shqiptare do të kalojnë normalisht.

Deri më tani, kalimi i tyre ka qenë i ndaluar duke u nisur nga masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Deri me sot ata qytetarë shqiptarë që kanë shkuar në Greqi pa automjetin e tyre, i’u është dashur të marrin autobusët e kompanise shtetërore KTEL nga Kakavija në Janinë e më pas në destinacione të tjera brenda Greqisë.

Postime të ngjashme

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

D V

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Situata e Covid 19 në vendin tonë; Rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, reagon Manastirliu: Vaksinimi, arma më e fuqishme

D V

Rama pas aksidentit në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese për humbjen e vëllezërve dhe motrave nga Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...