Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kalın, diagnostikohet me Covid-19

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın, u diagnostikua me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe arriti në fazën përfundimtare të trajtimit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kalın tha se kishte simptoma të lehta të virusit dhe se ishte mirë, ndërsa falënderoi të gjithë për mbështetjen e dhënë.

Më herët gjatë ditës, ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu dhe familja e tij u dërguan në spital për trajtim pasi rezultuan pozitiv për COVID-19.

Postime të ngjashme

Rrëmben foshnjën, polici amerikan vret agresorin 37-vjeçar… (Video)

T E

Hoteli që ndodhet mes dy shteteve

T E

Vaksinat e dobëta favorizojnë mutacionet e rrezikshme

T E

Nuk e lanë të dilte nga shtëpia, i riu “çmendet” dhe vret 6 anëtarët e familjes

T E

35 vite pas tragjedisë së anijes hapësinore “Challenger”

T E

Turqia arreston 126 të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste ISIS

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...