Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kaloi koronavirusin/ Berlusconi: Një nga eksperiencat më të vështira të jetës ime

I ftuar i gazetarit Gabio Fazio në “Che tempo che fa” në Rai 3, ka rrëfyer eksperiencën e tij me Koronavirusin.

Sipas 82-vjeçarit, eksperienca me virusin ishte një ndër më të këqijat të përjetuara ndonjëherë.

“Pak nga pak, pasojat e Covid po zhduken. Ishte një nga përvojat më të këqija të jetës sime. Unë i kuptova dhe ndava vuajtjet e shumë njerëzve të sëmurë dhe të shumë njerëzve të pikëlluar nga sëmundja e të dashurve të tyre. Nuk mund të them se ndihem mirë kur rreth nesh ka ende spektakël të dhimbjes, pikëllimit, krizës që për shumë familje dhe biznese mund të thotë shkatërrim”, tha ish kryeministri i Italisë Silvio Berlusconi, përcjell Ora Neës.

Lideri i Partisë Forza Italia, ish kryeministri italian Silvio Berlusconi u shtrua në spitalin “San Raffele” të Milanos pas infektimit nga Covid-19.

Ai ka qëndruar 12 ditë rresht në këtë spital, që prej datës 3 shtator dhe është kuruar nga mjeku i tij personal Profesor Zangrillo.

Por fatmirësisht, Berlusconi arriti ta mposhtë virusin, pavarësisht moshës që mban mbi supe.

Postime të ngjashme

Gjuajte me armë nëpër Mbretërinë e Bashkuar për nder të Dukës së Edinburgh

Lea Muslija

SHËNOHET PËRPARIM NË BISEDIMET PËR MARRËVESHJEN BËRTHAMORE

Lea Muslija

Kriza Ukrainë-Rusi, SHBA dërgon anijet në Detin e Zi

Lea Muslija

Në Shqipëri mbërritën 100 mijë vaksina të tjera të “Sinovac”

R Zh

Shpërthen një vullkan në Karaibe

S.B.

Katastrofë në Indi, shënohet rekord prej mbi 145.000 rastesh me Covid-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...