Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Kam vajzën sëmurë, me lejoni…”/ Gjyqtarja Margjeka që u arrestua për korrupsion kërkon leje nga SPAK të vizitojë fëmijët

Gjyqtarja Mimoza Margjeka kërkon leje nga SPAK të vizitojë fëmijët e saj.

Gjyqtarja është shprehur se nuk ka asnjë person tjetër që mundet ta ndihmojë. Vajza e saj ka qënë në gjendje hemorragjie dhe duhet të kryejë vizitat te mjeku.

‘Nuk kam njerëz të tjerë të afërt të më ndihmojnë. E pamundur të asistoj në vizitat mjekësore të vajzës. Vajza ka pasur një gjendje hemorragjie‘- ka treguar Margjeka.

SPAK nuk i ka miratuar ende lejen gjyqtares që të mund të takojë fëmijët e saj. Bashkëshortin e ka të arrestuar ndërsa ajo është në ‘arrest shtepie’.

Margjeka u akuzua për korrupsion pasi nxori nga qelia, Orion Balin të akuzuar për trafik emigrantësh.Margjeka, bashkëshorti i saj Arben Cara, avokati Skënder Demiraj dhe një tjetër janë akuzuar për korrupsion pasi do të merrnin 6 mijë deri në 10 mijë euro për lirimin e një të dënuari.

Postime të ngjashme

Ilir Meta: “Kam një paralajmërim, për kryeministrin”

N E

Analizë / Hartë e re për Ballkanin, Maqedonia do të shndërrohej në teatrin më të përgjakshëm të tragjedisë së re të njohur si “ZGJIDHJA”!

R Zh

Ilir Meta: ” “Çdo pikë gjaku që derdhet në fushatë është përgjegjësi personale e Edi Ramës, e Ardi Veliut”

N E

Edi Rama: “Plagosja e Kavajës e patolerueshme”

N E

Flet babai i autorit të sulmit në xhami: Ai ndjente që e ndiqnin persona nga mbrapa

N E

Ilir Meta dhe Lulzim Basha drejt Kavajës

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...