Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kamëz/ Shpërthim me eksploziv në një makinë, plagoset drejtuesi

Tiranë- Një shpërthim me eksploziv në një makinë ka ndodhur në qytetin e Kamzës ditën e sotme, ku si pasojë është lënduar drejtuesi i mjetit.

Mësohet se ngjarja e rëndë është regjistruar rreth orës 10:00, në rrethana ende të paqarta, në momentin që drejtuesi i automjetit është afruar dhe ka shkelur pultin për të hapur derën ka shpërthyer.

Si pasojë e shpërthimit të fortë është lënduar lehtë në këmbë drejtues i makinës Gjon Mena, pa problem për jetën.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ku vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Top Channel, mëson se Gjon Mena është një emër i skeduar nga policia. Ai ka qenë i arrestuar për armëmbajtje pa leje, ndërsa dyshohet se jashtë vendit ka kryer vepra penale si grabitje, në Itali dhe Francë.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.02.2021, rreth orës 10:00, në Kamzë, në rrethana ende të paqarta, në momentin që drejtuesi i automjetit është afruar dhe ka shkelur pultin  ka shpërthyer, dyshohet si pasojë e lëndës plasëse mjeti  i parkuar me drejtues shtetasin Gj. M., i cili  është lënduar lehtë në këmbë pa problem për jetën.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ku vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Postime të ngjashme

Njoftohet data e fillimit të shkollave; Ministrja Evis Kushi tregon programin e nxënësve dhe mësuesve

D V

Rama publikon pamjet nga kisha e Shën Premtes në Lukovë: Gati për të pritur vizitorët

D V

Ambasadorja Kim shkon në Vuno, ia shtron me uzo me banorët e fshatit

D V

Policia kontrolle gjatë natës në rrugët e vendit, pezullohen 10 leje drejtimi dhe vendosen dhjetëra gjoba

D V

Shuhen flakët në disa zona në Gjirokastër, policia identifikon dy nga autorët të dyshuar për vënien e zjarrit

D V

Situatë e rëndë në Vlorë, zjarret i afrohen banesave në Dukat të ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...