Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Kamioni rrëmbehet me produkte të Apple në vlerë prej 6.6 milionë dollarësh

Një kamion është rrëmbyer në Mbretërinë e Bashkuar, me 5 milionë paund (6.6 milionë dollarë) me produkte të Apple brenda tij.

Vjedhja ndodhi në autostradën M1 të Britanisë, një rrugë kryesore që shkonte nga Londra në Leeds, transmeton Telegrafi.

Hajdutët deri më tani janë larguar me 48 paleta të produkteve në atë që do të dukej të ishte një krim mjaft i rrezikshëm …

Policia e Northamptonshire lëshoi një njoftim:

Oficerët e policisë po bëjnë thirrje për dëshmitarë pasi një kamion me produkte të Apple ishte vjedhur gjatë një grabitje në autostradën M1 në Northamptonshire.

Incidenti ndodhi në rrugën e kalimit në jug në kryqëzimin 18 të M1, midis orës 19:45 dhe 20:00 të martën, 10 nëntor, kur shoferi i kamionit u vu në shënjestër dhe u lidh pasta.

Kamioni u dërgua në Eldon Close në Crick, ku grabitësit morën pajisjet dhe u larguan duke lënë prapa shoferin e kamionit.

Kamioni u gjet më vonë përtej kufirit të qarkut në Lutterworth, Leicestershire, ku besohet se shkelësit transferuan 48 paletat e produkteve të Apple në një automjet të tretë.

Postime të ngjashme

Të rinjtë australianë ngjiten në majë të ndërtesave pa pajisje sigurie

Dafina Vidishiqi

Për kremtime, ditëlindje, festa: Si ta shtroni tryezën në mënyrë korrekte

Dafina Vidishiqi

Pse macet sjellin kafshë të ngordhura në shtëpi?

Dafina Vidishiqi

A ndikon shikimi i televizionit në dobësimin e vëmendjes të fëmijës? Shkenca vërtetoi se jo

Dafina Vidishiqi

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...