Kandidati i Butelit nga VMRO , Darko Kostovski me këngë kundër shqiptarëve! (VIDEO)

Shkup, 2 tetor – Kandidati i VMRO-DPMNE-së për komunën e Butelit ka qenë njeriu që ka udhëhequr turmën në protesta duke brohoritur thirrje antishqiptare siç janë frazat e tyre të njohura mirë tashmë “le të kuptojnë shqiptarët e mallkuar” dhe “Maqedoni e pastër etnike”.

Prijësi me atlete ngjyrë të kuqe është Darko Kostovski, që të udhëheqë me gati 50 për qind të popullatës së Butelit që përbëhet nga shqiptarët e cili në një video që po qarkullon në rrjetet sociale duke ofenduar e fyer shqiptarët dhe duke brohoritur thirrje antishqiptare.

Kandidati i Butelit nga VMRO , Darko Kostovski hap fushatën me këngë kundër shqiptarëve (VIDEO)

Posted by ZHURNAL.MK on Saturday, October 2, 2021

Related posts

Rezultatet e partive shqiptare komunë për komunë: BDI -103 mijë vota, ASH-AA 55 mijë! Përqindja e votuesve shqiptarë në rënie

I Z

KShZ-Maqedoni: Votuesit nuk mund të identifikohen për shkak të shenjave të këqija të gishtave (drejtpëdrejt)

D V

Xhevdet Hajredini pohon se Grubi ka “bomba” për Ahmetin dhe gjithë funksionarët e BDI-së

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More