Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kandidatja e PD padit në KQZ Ogerta Manastirliun për shkelje të Kodit Zgjedhor

Kandidatja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka paditur në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu për shkelje të Kodit Zgjedhor për zyrat elektorale.

Vokshi thotë se Ogerta Manastirliu, e cila mbulon Njësinë 9 në Tiranë, ka hapur 2 zyra elektorale pranë objekteve të përcaktuar si qendra votimi.

“Është një akt i paligjshëm që synon të intimidojë zgjedhësit ditën e votimit. I bëj thirrje KQZ që të mos bëhet palë me PS, por të verifikojë çdo shkelje të ligjit dhe të urdhërojë Policinë Bashkiakë t’i mbyllë këto zyra”, tha Albana Vokshi. 

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Ushtarë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri

R Zh

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

R Zh

Rruga e Borshit u prish nga shirat/ Meta “thumbon” qeverinë: Kryevepër!

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...