Kandiq: Vuçiq dhe Brnabiq po i gënjejnë serbët në Kosovë

Natasha Kandiq, aktiviste e shoqërisë civile dhe njëherit drejtoreshë e Fondit për të Drejtën Humanitare në Serbi, ka shkruar në profilin e saj në Twitter, se presidenti serb Aleksandar Vuçiq, kryeministrja Ana Brnabiq, ministrat, deputetët dhe liderët e ri të partisë së Vuçiqit (SNS), po irritojnë çdo ditë serbët me gënjeshtrat e tyre.

Madje ajo e ka quajtur të pavërtetë deklaratën e deputetit të partisë së Vuçiqit, Nebojsha Bakarec, se kinse presidenti i Serbisë po u mundëson serbëve në Kosovë të “mbijetojnë” në vatrat e tyre shekullore, transmeton Telegrafi.

“E pavërtetë, presidenti i Serbisë po u mundëson serbëve në Kosovë mbijetesën në vatrat shekullore. E vërtetë: presidenti i Serbisë, kryeministrja, ministrat, deputetët dhe liderë e rinj të SNS-së në baza ditore po intimidojnë serbët në Kosovë, me luftë, barrikada e gënjeshtra”, ka shkruar Kandiq.

Kjo nuk është hera e parë që Kandiq kritikon politikat dhe qasjen e presidentit Alakdandar Vuçiq dhe të kabinetit të tij. 

Related posts

Mustafa, Dugollit: Pse nuk i thojshe Amerikës më 1999 “kthej aeroplanat se na jemi sovran”

D V

Policia në Mitrovicë brenda ditës shqipton 408 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

D V

IKSHPK thotë se uji në Deçan nuk është i helmuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More