Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kanë filluar punimet në rregullimin e parkut në fshatin Golimidoll

Në kuadër të Planit investiv, ku është paraparë rregullimi hapësirave publike nëpër vendbanimet e komunës sonë, me qëllim të rekreacionit dhe shfrytëzimit të kohës së lirë nga të gjitha grupmoshat, në Bashkësinë Lokale Golemi Doll kanë filluar punimet në rregullimin këndit të lojrave për fëmijë në kuadër të hapësirës parkut të fshatit.

Ky projekt realizohet në vazhdën e rregullimit të hapësirave publike dhe parqeve nëpër vendbanimet e komunës sonë, ku tashmë kanë përfunduar rregullimi i parqeve dhe këndeve të lodrave në fshatin Leran, Bushtran, Tërnavë, Stacion hekurudhor, në rrugën e Gjilanit në Preshevë, në stadiumin e qytetit etj.

Projekti i rregullimit të hapësirave publike do të vazhdojë edhe në vendbanimet tjera të komunës sonë.

Postime të ngjashme

Kurti kërkoi largimin e tij nga delegacioni serb, Odaloviq: Jam i gatshëm të tërhiqem

Dafina Vidishiqi

Thaçi: Kurti ta sabotojë dialogun nëse kërkohet “Ahtisari Plus”

Dafina Vidishiqi

Komentohet propozimi i Kurtit për Traktatin e Paqes Kosovë-Serbi

Dafina Vidishiqi

Ekrem Hyseni mbledh anëtarët e kryesisë së LDK-së, të njëjtit dje refuzuan Agim Veliun

Dafina Vidishiqi

Kjo është letra që Osmani ia çoi Borrellit ku ia vazhdoi mandatin EULEX-it

Dafina Vidishiqi

Nagavci: Nga viti i ardhshëm shkollor, do të hyjnë në përdorim Tekstet Alternative

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...