Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Kanye West ka shtuar peshë që nga ndarja me Kim Kardashian

“Ju lutemi flisni me të, unë po vij në Wyoming nesër dhe jam e lumtur për këtë. Ai ka nevojë për mbështetje dhe ndihmë para se të jetë tepër vonë”, komentoi Kim Kardashian, pasi bota bëri jehonë me divorcin e saj nga reperi Kanye West.

Megjithëse ish-bashkëshortët nuk folën shumë për arsyet e ndarjes, divorci më së shpeshti shoqërohej nga një marrëdhënie konfliktuale midis partnerëve, e cila filloi të nënkuptohet për shkak të episodeve të fundit të shfaqjes së realitetit “Keeping up with Kardashians”.

Siç raportohet nga revista The Globe, Kanye është në telashe të mëdha, pasi ka shtuar peshë – transmeton KP.

Sipas mediave, 43-vjeçari ka qenë në telashe të mëdha pasi Kim, me të cilin u martua në vitin 2014, nuk është me të. Siç u theksua, ajo ishte në krye të gjithçka, përfshirë edhe dietën e tij, e cila tani është jashtë kontrollit. Përkatësisht, Kanye dyshohet se iu drejtua ushqimit të shpejtë, dhe burimi i revistës “The Globe” pretendon se ai nganjëherë merr deri në gjashtë mijë kalori në ditë. Për shkak të kësaj, dhe faktit që Kim nuk e monitoron atë, pasojat janë 6 kilogramë më shumë.

Gjendja e tij shqetëson edhe miqtë e tij, të cilët besojnë se ai po dëbohet në varr për të ngrënë. ‘Ushqimi ka qenë ngushëllimi i tij pasi Kim, pas gjashtë vjet martese në Shkurt, vendosi të paraqesë kërkesë për divorc,’ shpjegoi burimi. Raportohet se, kur ai qëndron në peshore, shfaqet shifra prej 140 kilogramësh. Vetëm për mëngjes, reperi e ekzagjeron: ‘Ai mund të hajë gjashtë ose shtatë hamburgerë ose sallam, dhjetë ose 12 copë proshutë. Zakonisht shkon me grumbuj petullash ‘. Përveç kësaj, ai pi një pije shumë të plotë Coca-Cola, lëng portokalli dhe çokollatë.

Pas mëngjesit, Kanye thuhet se vazhdon të ushqehet me patate të skuqura dhe karamele përpara se të kalojë në drekë, e cila shpesh vjen nga McDonald’s. Ai shpesh merr akullore ose kikirikë për darkë, dhe mbrëmja është e rezervuar për pica. Me sa duket ishte pikërisht mungesa e Kim Kardashian në jetën e tij që rezultoi në grykësi. Fatkeqësisht, shumë shqetësohen se kjo mund të çojë në një sulm në zemër. “Duket sikur do të plasë. Intervenimi është i nevojshëm”, përfundoi burimi i revistës The Globe.

Postime të ngjashme

Dua Lipa arrin një sukses me “We’re good” në Amerikë

Dafina Vidishiqi

Arbana Osmani e nis fundjavën në mënyrën më të mirë

Dafina Vidishiqi

Kejvina thekson fizikun në veshje sportive në palestër

Dafina Vidishiqi

Vesa pret me padurim rikthimin në vendlindje dhe performancat në skenë

Dafina Vidishiqi

Ju garantojmë me 99% se nuk keni parë kurrë një fund si ky i Kendall Jenner!

Dafina Vidishiqi

Fero e Arbenita kthehen me vajzën në shtëpi, i bëjnë pritje madhëshotre

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...