Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kapaciteti ditor i testimit për Covid-19 në Kinë arrin në 15 milionë

Kapaciteti ditor i testimit të Kinës për Covid 19 ka tejkaluar 15 milionë mostra, -njoftoi Komisioni Kombëtar i Shëndetit (NHC).

“Kapaciteti ynë i testimit është edhe më i fortë kur kryejmë testimin të 5 ose 10 mostrave në një grumbull”, citon “Xinhua” nënkryetari i NHC-së, Zeng Yixin, në një konferencë shtypi.

Kina po përballet me kërkesën në rritje për testimin e virusit ndërsa më shumë njerëz po udhëtojnë në shtëpi për Festivalin e Pranverës, tha Zeng, duke u kërkuar autoriteteve lokale të përmirësojnë kapacitetin e tyre të testimit dhe të eksplorojnë mënyra për të ulur koston e testimit.

Postime të ngjashme

Nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, në Brazil kanë humbur jetën 500.000 njerëz

D V

Derisa po hapnin bunarin gjetën një safir në Shri Lankë, më të madhin në botë – vlera e tij është rreth 100 milionë dollarë dhe peshon 510 kilogramë

D V

SHBA kundërshton thirrjen e OBSH-së për të pezulluar vaksinimin

D V

Eksperti francez: Dalja e virusit nga laboratori i Wuhan-it, plotësisht e pamundur

Z H

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...