Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Kapen 13 të rinjë duke festuar ditëlindje e duke konsumuar drogë

Shkup, 25 dhjetor – Zhurnal.mk – Dje, nëpunës policorë nga Sektori për krim dhe Sektori për tregti të paligjshme të drogës në bashkëpunim me Sektorin për Punë të Brendshme Shkup rreth orës 21.30, me leje paraprake nga gjykata Themelore Shkup kanë kryer bastisje në një banesë në qendër të Shkupit në pronësi të një personi juridik.

Gjatë bastisjes janë kapur 13 persona të cilët kanë marrë pjesë në një festë ditëlindjeje, prej të cilëve më i riu është 21 vjeçar dhe më i vjetri 31 vjeç.

Gjatë bastisjes janë gjetur paketa me kokainë, marihuanë, ekstazë, amfetaminë, vaj hashashi dhe lloje të tjera të drogave.

Janë arrestuar personat me iniciale M.K(22), V.A(28), M.I(28), S.G(23), R.J(22), R.V(31), G.A(23), N.K(22), P.G(27), M.I(21), N.SH(23), T.P (22) DHE V.M(23).

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...