Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kapen 400 kilogram kanabis me vlerë 4 milion euro nga policia shqiptare


Policia e Shqipërisë ka arritur të kap 400 kilogramë të llojit “kanabis”, e cila e ka vlerën e katër milionë eurove.Droga kishte destinacion Italinë.

Me këtë rast është arrestuar një 30 vjeçar nga Vlora me inicialet E.I, i cili e drejtonte varkën.

Aksioni është realizuar në bashkëpunim me Policinë Italiane dhe Agjencinë Evropiane Bregdetare.

Varka u ndoq me helikopter nga Guardia di Finanzia.

Ajo ishte e gjatë gjashtë metra dhe drejt bregdetit italian në jug të Brindisit, njofton Policia e Shtetit Shqiptar përcjell Klan Kosova.

Postime të ngjashme

Mbi 912 mijë vaksinime në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Gjykata Kushtetuese pezullon gjykimin për zgjedhjet e 30 qershorit, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Holanda lejon lëvizjen e lirë për shtetasit shqiptarë nga nesër

Dafina Vidishiqi

Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Takimi në Shkup pas refuzimit nga BE

Dafina Vidishiqi

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...