Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Kapen hajdutët serbë që vodhën shtëpitë e Hakimit dhe prezantueses italiane

Të ashtuquajturit “hajdutët akrobatikë” janë kapur nga Policia italiane, ata në fakt janë me origjinë serbe, por që kanë lindur në Milano.

Policia e Milanos ka arrestuar një bandë hajdutësh për të cilët thuhet se janë përgjegjës për disa vjedhje në shtëpitë e disa personave të famshëm në Milano.

“Hajdutët akrobatikë” siç përshkruhen nga mediat italiane, janë në fakt dy të rinj me origjinë serbe, transmeton lajmi.net.

Të ashtuquajturit Cristian Radosavljevic (27 vjeçar) dhe Samuel Milenkovic (26 vjeçar), dy të rinj që kanë lindur në Milano por që kanë origjinë serbe, ishin përgjegjës për vjedhjen e shtëpive të Achraf Hakimit dhe prezantueses italiane, Diletta Leotta.

Gjykata italiane ka caktuar paraburgimin për të dyshuarit, të cilët dyshohet se kanë vjedhur një rolex dhe çantat e prezantueses italiane.

Hajdutët kanë marrë emrin “Hajdutët akrobatikë”, pasi dolën pamjet nga Policia italiane ku shihet dyshja ne mënyrë akrobatike duke kapërcyer muret e shtëpisë

Postime të ngjashme

Milani mund të përdorë klauzolën e Pessinas për të transferuar Ilicicin

D V

“Nga hero në zero”, kështu vlerësohet paraqitja e Baillyt në eliminimin e Bregut të Fildishtë nga Spanja nga Lojërat Olimpike

D V

Faqja e UEFA-s reklamon ‘Arenën Kombëtare’, pyet tifozët nëse e din ku gjendet ky stadium që do ta organizojë finalen e Ligës së Konferencës

D V

Depay shënon supergol ndaj Stuttgartit

D V

Arbër Zeneli i pafat, këput përsëri ligamentet dhe pritet të mungojë shumë gjatë

D V

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...