Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Kapen rreth 200 kg lëndë narkotike në rajonin e Gjevgjelisë

Gjevgjeli, 6 mars – Gjatë ditës së sotme policia ka zhvilluar një operacion anti-drogë, ndërsa janë kryer disa bastisje, mëson Alsat. Operacioni është zhvilluar në rajonin e Gjevgjelisë ndërsa sipas informacioneve të para janë kapur rreth 200 kilogramë lëndë narkotike.

Burime thonë se ende vazhdojnë masat policore. Sipas të dhënave fillestare aksioni ka të bëj me shpërbërjen e një grupi për të cilin autoritetet po punojnë prej kohësh, me qëllim ndërprerjen e zinxhirit të shpërndarjes së drogës. Jozyrtarisht mësohet se në grupi është i përbërë nga njerëz me ndikim në këtë rajon.

Postime të ngjashme

14 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Drejtim mjeti pa leje dhe në gjendje të dehur, 6 shoferë të arrestuar, 78 patenta të pezulluara në vend

S.B.

Lëndohet një polic në aksident trafiku në Shkup

S.B.

Covid 19 i mer jetën zjarrfikësit të njohur nga Shkupi, Nuredin Mustafa

Z H

Korçë/ Iu gjet një automatik pa leje dhe disa fishekë në shtëpi, arrestohet 41-vjeçari

S.B.

Vrasje në tentativë në Pejë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...