Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Kapet çifti shqiptar me 400 kg kanabis, detaji që nuk i shpëtoi policisë me gruan!

Një çift shqiptarësh është vënë në pranga nga policia italiane, pasi e kishin kthyer garazhin e shtëpisë ku jetonin në një magazinë të përpunimit të lëndëve narkotike.

Atyre iu janë sekuestrua 400 kg marijuanë, me një vlerë që në treg shkonte rreth 2 milionë euro.

Mediat italiane bëjnë me dije se çifti shqiptar, Flamur dhe Teuta Gjini, kanabisin e mbanin në një magazinë në qendër të Noicattaros.

Operacioni ndodhi gjatë natës dhe agjentët, gjatë operacionit vunë re që gruaja u mundua të fshihte çelësat e magazinës tek të brendshmet e saj.

Kjo sjellje nuk u shpëtoi policëve të cilët, pas një kontrolli të hollësishëm të ndërtesave në zonë, arritën të zbulonin garazhin nëntokësor, jo shumë larg shtëpisë.

Agjentët e sigurisë sapo hynë në dhomë, gjetën mbi tridhjetë kuti, zakonisht të përdorura për ruajtjen e frutave, brenda të cilave ishin fshehur pako të shumta me lëndë narkotike.

Ndërkohë autoritetet kanë vendosur masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për burrin dhe ‘arrest shtëpie’ për bashkëshorten e tij. /e.a/noa.al/

Postime të ngjashme

Shkëmbim zjarri mes policisë dhe një grupi, identifikohen efektivët e plagosur në Mamurras, në spital dhe një qytetar

S.B.

Sherri i vëllezërve me fqinjin/ Vritet me kallashnikov 50-vjeçari në Dibër, arrestohet autori. Shpallet në kërkim bashkëpunëtori

S.B.

Në veturën e një dileri nga Tetova policia ka zbuluar 100 paketime kokainë

S.B.

Një person ka humbur jetën në fatkeqësi trafiku pranë ish spitalit të qytetit në Shkup

S.B.

143 kg kokainë në portin e Durrësit, lihen në burg dy administratorët. Pamjet brenda gjykatës

S.B.

Gazetarja merret me forcë nga vendi i punës në Tiranë, sulmohet fizikisht nga i dashuri i saj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...