Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Kapet gostivarasi për vuajtjen e dënimit me burg

Nëpunës policorë nga Zyra e jashtme për punë kriminalistike Gostivar, mbrëmë në orën 21, në bazë të urdhërit të gjykatës, kanë kryer bastisje në shtëpinë dhe hapësirat tjera të B.R.(38) nga Gostivari dhe e kanë arrestuar për vuajtjen e dënimit me burg prej tre vite e gjashtë muaj në Institutin ndëshkues korrektues – Burgu Idrizovë.

Siç njofton MPB, B.R. ngarkohet për veprën e kryer penale “Prodhim i paautorizuar dhe lëshim në qarkullim të lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve” sipas nenit 215 nga Kodi Penal.

Postime të ngjashme

Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata merr të pandehur 93 persona

S.B.

Gjobiten 154 vozitës në Shkup, 28 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

Arrestohen dy persona në Durrës, në kërkim për mashtrim dhe kultivim narkotikësh

S.B.

Rrëfimi i endacakut: Killeri i Behar Sofisë erdhi mori biçikletën poshtë urës së Lanës

S.B.

I dehur në timon, 31-vjeçari përplaset me kamionin dhe një tjetër makinë. Detajet e para

S.B.

Aksidentohet minatori në Bulqizë, niset me urgjencë drejt Tiranës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...