Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kapet në aeroport ish-futbollisti i Serie A, fshehu 45 mijë euro te këpucët

Driblimi, këtë herë nuk u arrit. Një ish-futbollist i Serisë A (emri i të cilit nuk është komunikuar) është befasuar nga policia financiare në aeroportin e “Fiumicino”-s:

Kishte fshehur 45 mijë euro në këpucët sportive, më pas të vendosura në bagazhin në stivën e udhëtimit të tij drejt Dubait. Megjithatë, gjatë kalimit në doganë një kontroll ka bërë të zbulohet valuta.

Ai i ish-futbollistit ka qenë një nga 66 përpjekjet për të eksportuar dhe importuar valutë pa e deklaruar të zbuluar në janar në aeroportin “Leonardo da Vinçi” nga funksionarët e Agjencisë doganore dhe monopoleve së bashku me ushtrinë e Policisë Financiare.

Në hyrje dhe dalje nga Italia limiti është 10 mijë euro.

Postime të ngjashme

Gjenerali që mori pushtetin në Mianmar thotë se gjendja emergjente mund të zgjasë deri në vitin 2023

D V

Irani mohon se e ka sulmuar cisternën e naftës

D V

Shumica e zjarreve në Turqi janë “nën kontroll”

D V

Schmidt merr detyrën e përfaqësuesit të lartë në Bosnje e Hercegovinë

D V

Talibanët sulmojnë me raketa Aeroportin e Kandaharit

D V

Greqia përballet me zjarre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...