Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kapet një vjedhjes “në vend të ngjarjes”

Shkup, 3 shkurt – Nëpunësit policorë të SPB Kumanovë dhe Sektori për polici kriminaliste – Sektori për krim të dhunshëm dje rreth orës 4 në një qendër tregtare në Kumanovë e shoqëroi në polici A.M. (40) nga Kosova gjatë tentimit që me forcë të vjedhë një shumë më të madhe parash nga bankomati i vendosur në qendrën tregtare, informon Zhurnal.mk

Nga Ministria e Punëve të Brendshme kumtuan se pas ndërmarrjes së aktiviteteve shtesë lidhur me këtë vepër penale, në vendkalimin kufitar Jazhincë janë arrestuar F.L. (42), B.H. (39) dhe B.A. (50) të gjithë nga Kosova.

Kundër tyre është shtruar padi penale në Prokurorinë kompetente në Kumanovë, ndërsa nga gjykatësi i procedurë paraprake u është caktuar masa e paraburgimit. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

Pendarovski nuk do t’i nënshkruajë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Z H

Ambasadori çek Toman vizitoi Ministrinë e Bujqësisë

Z H

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

17 të shëruar dhe 74 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Z H

Gërvalla Shvars: Ballkani i hapur nuk është diçka e re, por mund të jetë e rrezikshme

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...