Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Kapet vjedhësi, shkatërohet grupi që vidhte nga bankomatët

Nëpunësit policorë nga SPB Kumanovë dhe Njësia për punë kriminalistike – Sektori për krim të dhunshëm, dje rreth orës 4 në qendrën tregëtare në Kumanovë e kanë arrestuar A.M.(40) nga Kosova gjatë tentimit të vjedhë shumë më të madhe të hollash nga bankomati i vendosur në qendrën tregtare.

Nga Ministria e punëve të brendshme njoftuan se pas aktiviteteve plotësuese të ndërmara, në lidhje me këtë vepër penale, në kalimin kufitar Jazhincë janë arrestuar F.L.(42), B.H.(39) dhe B.A.(50), të gjithë nga Kosova.

Kundër të arrestuarve është ngritur kallëzim panal deri te prokuroria kompetente në Kumanovë, ndërsa gjykatësi i procedurës paraprake ka caktuar masën e paraburgimit.

Postime të ngjashme

Aksident në Kërçovë, lëndohet një person

D V

Aksident në Vallandovë, humb jetën një person

D V

Edhe katër të rinj arrestohen pasi kapen me marihuanë!

R Zh

Arrestohen tre shkupjanë për drogë, më i riu një 18-vjeçar!

D V

Ia keqpërdorin kartelën bankare, kryejnë blerje online në vlerë rreth 12 mijë euro

D V

Pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...