Agjencia Zhurnal.mk

Kaq vite burg mund të dënohet Loredana Zefi për mashtrim dhe vjedhje parash!

Loredana Zefi u arrestua mbrëmë si shkak i mashtrimit të një familje duke iu vjedhur paratë, shkruan GazetaBlic.Akuzat drejt këngëtares janë të rënda, pasi që ajo ka ndryshuar identitetin ndër të tjera ka kërcënuar këtë familje.Në këtë mashtrim është i përfshirë edhe vëllai i saj Berat Zefi.

Sipas ligjit të Zvicrës, kushdo që në mënyrë të kundërligjshme i pasuron të tjerët duke mashtruar, përballet me burgim deri në 5 vjet burg, ose gjobë.

Ndryshe, Loredana Zefi jetonte një jetë tejet luksoze me makina të shtrenjta dhe shumëçka tjetër.

Lexo edhe linkun e mëposhtëm:

https://gazetablic.com/ky-eshte-identiteti-i-rrejshem-qe-loredana-ka-perdorur-per-te-mashtruar-ciftin-zviceran/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...