Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Karakaçanov: Bllokada bullgare për Maqedoninë për në BE do t’i zgjoj politikanët nga ëndërra jugosllave

Sofje, 24 tetor – “Nëse Bullgaria e bllokon Maqedoninë për në NE, kjo do të ishte më mirë për disa politikanë maqedonas që do të zgjoheshin nga ëndrra e thellë jugosllave”, theksoi ministri i mbrojtjes dhe zv/kryeministri bullgar, Krasimir Karakaçanov për TV Sitel.

Sipas tij, bllokada do të ishte e mirë për disa politikanë në Maqedoni të cilët do të kuptojnë se nuk mund të bëhesh pjesë e BE-së me gjysmë të vërteta dhe premtime të kota, që nuk janë të realizueshme.

Karakaçanov shtoi se maqedonasit duhet të kuptojnë se marrëdhëniet ndërshtetërore midis dy vendeve duhet të jenë të ndershme dhe të respektuara nga të dyja anët.

Postime të ngjashme

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...