Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

Shkup, 20 qershor – Ish-ministri i Mbrojtjes dhe kryetari i OBRM-së, Krasimir Karakachanov kritikoi ish-kryeministrin bullgar, Boyko Borissov për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj Maqedonisë së Veriut.

Siç raportojnë nga MIA, sipas Karakachanovit, në këtë çështje duhet të keqë një qëndrim dhe ai qëndrim.

Gjatë vizitës së Zaevit në Sofje, kryeministri Zaev u takua me Boyko Borissovin, i cili përgjegjësinë për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE e çoi te Qeveria e përkohshme.

Sipas Karakachanovit, kryeministri Zaev e ka ditur se nuk do të arrijë asgjë në Bullgari, por qëllimi i tij ka qenë që t’u tregojë vendeve të tjera të BE-së se Maqedonia e Veriut është vend konstruktiv, dhe Bullgaria jo.

Postime të ngjashme

Rreth një orë pritet për dalje nga vendi në VK Bogorodicë

D V

“Ballkani i hapur” / Me ftesë të kujt Alexandër Soros erdhi në Shkup në takimin mes Ramës, Zaev dhe Vuçiç ?

R Zh

LSDM: Zgjidhet statusi i 13.000 punëtorëve të falimentuar

D V

Shkarkohet Goran Sugareski, emërohet drejtori i ri i Doganave

D V

Qeveria e rriti ndihmën për qytetarët, agjencitë turistike, klubet e natës dhe restorantet e dasmave

D V

Qeveria e RMV-së shpërblen me dy milionë denarë Dejan Georgievskin për suksesin në lojërat olimpike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...