Karakteristika të dobishme për Android

Google kohët e fundit lëshoi Android 12 Beta version 3 për përdorues të caktuar, për ta provuar atë.

 

Versioni i ri ka disa risi. Një prej tyre është optimizimi i ndarjes së lidhjeve URL. Ndarja e lidhjeve tani është mjaft e lehtë, sipas “XDA”.

Tani do të keni opsionin në Chrome në telefonin tuaj celular në këndin e sipërm të djathtë për ta kopjuar më thjesht lidhjen dhe do të kopjohet automatikisht. Dhe jo vetëm kaq.

Kur klikoni atë buton, do të shihni opsionet ku dëshironi të ndani një lidhje specifike.

Versioni i ri i Android do të sjellë disa veçori më interesante, të cilat do të zbulohen kur të testohen.

Related posts

Shkencëtarët gjermanë po zhvillojnë dronët që do të gjejnë “njerëzit që kërkojnë ndihmë”

D V

WhatsApp do t’u lejojë përdoruesve të dërgojnë foto dhe klipe në cilësinë më të mirë

D V

Google bllokoi llogaritë e qeverisë afgane

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com