Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Karaxhovski: Është kruciale java e ardhshme

Shkup, 26 mars – Është kruciale java e ardhshme në pjesën e të sëmurëve, të shtruarve në spitale, të vdekurve dhe shtretërve spitalorë, deklaroi sonte kryetari i Komisionit për Sëmundje Infektive Zharko Karaxhovski në emisionin “Vetëm intervistë” në televizionin Kanal 5.

“Ende nuk e kemi arritur maksimumin. Çdo virus respirator e ka aktivitetin e vet gjashtë deri tetë javë. Për momentin jemi te java e gjashtë. Është kruciale java e shtatë në pjesën e të sëmurëve, të shtruarve në spitale, të vdekurve dhe shtretërve spitalorë”, tha Karaxhovski.

Tani për tani, siç theksoi, vlerësimet e Komisionit për Sëmundje Infektive janë se nuk ka nevojë për vendosjen e masave kufizuese shtesë sepse me ta asgjë nuk do të arrihej. Shembull janë shtete fqinje që vendosën karantinë, por numri i të sëmurëve nuk u ul.

Postime të ngjashme

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

PDSH: Driton Ibishi zgjidhet kryetar i degës së Tetovës

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 85 shoferë në Ohër dhe Strugë

Dafina Vidishiqi

Bexheti: Përfundon bekatonizimi i 2 rrugëve në vendbanimin Kondovë

Dafina Vidishiqi

Në Tabanoc pritet deri në 40 minuta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...