Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Karaxhovski infektohet me Covid-19

Shkup, 3 janar – Kryetari i Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) Zharko Karaxhoski ka rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19. Informacioni është konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë, nga ku njoftojnë se Kraxhoski për momentin ndjehet mirë dhe mbetet në izolim shtëpiak. Në izolim është edhe bashkëshortja e tij.

“Sipas anketës epidemiologjike, Karaxhoski ditëve të fundit nuk ka pasur kontakte me persona të tjerë të familjes, kolegëve nga Instituti i Shëndetit Publik, por as edhe me anëtarët e tjerë të Komisionit për Sëmundje Infektive”, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Postime të ngjashme

Ish-shefit të spiunazhit maqedonas mund t’i ulet dënimi nga 12 në 9 vjet burg

R Zh

VMRO-DPMNE: Të gatshëm për Qeveri ekspertësh

R Zh

Në repartet infektive në vend mjekohen 492 pacientë me Kovid-19

R Zh

Zaev opozitës, ejani në Qeveri / Ahmeti, opozita ka vendin e vet

R Zh

ASH-AAA: Qeveria e paaftë për të siguruar vaksina kundër Covid-19

R Zh

Xhambaski: Beogradi punon kundër kohezionit midis Maqedonisë dhe Bullgarisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...