Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Karaxhovski: Kriza me Covid 19 do të zgjas edhe vitin e ardhshëm

Zhurnal Ads

Shkup, 15 shtator – Kryetari i Komisionit për Sëmundje Infektive, Zharko Karaxhovski, sot në servisin publik tha se kriza me coronavirusin nuk do të kalojë shpejt dhe se do të zgjas edhe vitin e ardhshëm.

“Sigurohuni që kjo ‘mrekulli’ kriza me coronavirusin e cila na ka kapur në fillim të vitit do të zgjasë deri në vitin e ardhshëm kalendarik.

Ne duhet të jemi të përgatitur për parandalim, jo ​​për vaksina. Kur do që të vijë vaksina, ajo është e mirëpritur dhe shteti do të bëjë pjesën e vet dhe do të sigurojë sasinë që do të jetë në dispozicion në atë kohë.

Le të shpresojmë që vitin e ardhshëm kalendarik në këtë kohë të kemi vaksinën para syve”, tha Karaxhovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Carovska: Mësimi në distancë është përgjigje e suksesshme me sfidat nga pandemia

admin

Sa nënkryetar i duhen Parlamentit?

admin

Politikat e gabuara ekonomike – papunësia te shqiptarët është 33%, te maqedonasit 6.3%

T E

Pritet vaksinimi i rreth 70 për qind të popullatës

T E

Sot do të votohet përbërja e re e KSHZ-së

Z H

225 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...